מה זה פטקה?

מרבית הציבור איננו מכיר את המושג פטקה, סביר להניח, אך עבור לא מעט אנשים מדובר על מושג משמעותי שיש לו חשיבות רבה מבחינה פיננסית. לכן חשוב מאוד להכיר את המושג, מאיפה הוא הגיע ומה משמעותו, בשביל לדעת כיצד להתנהל איתו. 

פטקה (FATCA) הוא למעשה מושג הלקוח מהגדרה של חוק (למעשה מדובר בראשי תיבות שלו) המתייחס לחוק ציות להוראות הנוגעות לחשבון זר. זה חוק המחייב בנקים ישראלים להחתים כל ישראלי שיש לו אזרחות אמריקאית או זיקה מסוימת לארצות הברית, על טופס W9, טופס המספק מידע לרשויות האמריקאיות ובפרט רשויות המס, לגבי כל חשבון בנק או חשבון פיננסי אחר (קרן השתלמות, קופת גמל, ביטוח מנהלים וכדומה) העולה על הסכום של 10 אלף דולר. 

החשיבות של החוק ושל המסמך היא למנוע מצב של הלבנת הון בקרב אזרחים אמריקאיים או אנשים בעלי זיקה מסוימת לארה"ב, דרך בנקים זרים ובתוכם גם בנקים ישראליים כמובן. צריך לציין, החוק מחייב כל בנק או מוסד פיננסי אחר המעוניין לבצע פעילות עסקית עם מוסד פיננסי אמריקאי, לעמוד בתנאים האלה, קרי להחתים בעלי חשבונות על המסמך, לחתום על טופס ויתור סודיות וכמובן להעביר את כל המידע הרלוונטי לרשויות השונות.

צרו קשר עם הלשכה למנהל אמריקאי >>>

למה חשוב להכיר את המונח ואת המשמעויות שלו?

ההסבר לכך הוא מאוד פשוט, כל מי שרוצה ומעוניין לבצע פעילות עסקית ויש לו אזרחות אמריקאית או זיקה, צריך לדעת שייתכן מאוד והבנקים איתם הוא מבקש לעבוד, מחויבים להעביר מידע על החשבונות ועל הפעילויות שלו לרשויות המס האמריקאיות, מה שכמובן יגביל מאוד את האפשרות של בעלי החשבונות לבצע עבירות. כמו כן, זה ייאלץ אותם להתנהל בצורות מסוימות, כפי שהחוק מחייב אותם. 

בלוג כללי מבצעים נוספים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דרושים באילת – זה הזמן לחפש עבודה
העיר אילת הינה עיר תיירותית אליה מגיעים מדי שנה תיירים מכל העולם. העיר מציעה הזדמנויות עסקיות, הטבות...
קרא עוד »
נוב 26, 2015
חדרים לפי שעה באילת לצורך מה
העיר אילת היא עיר אטרקטיבית אשר רבים בוחרים לנפוש בה בכל עונות השנה. באילת ניתן למצוא לא מעט בתי מלון,...
קרא עוד »
דצמ 13, 2017
מסלולי טיולים מומלצים לסוכות
יש כיום לא מעט אזורים בכל רחבי הארץ בהם תוכלו למצוא מסלולי טיולים מאתגרים במיוחד הכוללים הליכות...
קרא עוד »
אוק 16, 2019