מה זה פטקה?

מרבית הציבור איננו מכיר את המושג פטקה, סביר להניח, אך עבור לא מעט אנשים מדובר על מושג משמעותי שיש לו חשיבות רבה מבחינה פיננסית. לכן חשוב מאוד להכיר את המושג, מאיפה הוא הגיע ומה משמעותו, בשביל לדעת כיצד להתנהל איתו. 

פטקה (FATCA) הוא למעשה מושג הלקוח מהגדרה של חוק (למעשה מדובר בראשי תיבות שלו) המתייחס לחוק ציות להוראות הנוגעות לחשבון זר. זה חוק המחייב בנקים ישראלים להחתים כל ישראלי שיש לו אזרחות אמריקאית או זיקה מסוימת לארצות הברית, על טופס W9, טופס המספק מידע לרשויות האמריקאיות ובפרט רשויות המס, לגבי כל חשבון בנק או חשבון פיננסי אחר (קרן השתלמות, קופת גמל, ביטוח מנהלים וכדומה) העולה על הסכום של 10 אלף דולר. 

החשיבות של החוק ושל המסמך היא למנוע מצב של הלבנת הון בקרב אזרחים אמריקאיים או אנשים בעלי זיקה מסוימת לארה"ב, דרך בנקים זרים ובתוכם גם בנקים ישראליים כמובן. צריך לציין, החוק מחייב כל בנק או מוסד פיננסי אחר המעוניין לבצע פעילות עסקית עם מוסד פיננסי אמריקאי, לעמוד בתנאים האלה, קרי להחתים בעלי חשבונות על המסמך, לחתום על טופס ויתור סודיות וכמובן להעביר את כל המידע הרלוונטי לרשויות השונות.

צרו קשר עם הלשכה למנהל אמריקאי >>>

למה חשוב להכיר את המונח ואת המשמעויות שלו?

ההסבר לכך הוא מאוד פשוט, כל מי שרוצה ומעוניין לבצע פעילות עסקית ויש לו אזרחות אמריקאית או זיקה, צריך לדעת שייתכן מאוד והבנקים איתם הוא מבקש לעבוד, מחויבים להעביר מידע על החשבונות ועל הפעילויות שלו לרשויות המס האמריקאיות, מה שכמובן יגביל מאוד את האפשרות של בעלי החשבונות לבצע עבירות. כמו כן, זה ייאלץ אותם להתנהל בצורות מסוימות, כפי שהחוק מחייב אותם. 

בלוג כללי מבצעים נוספים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
5 סיבות למה כדאי גם לכם לקנות דירה ביוון
5 סיבות למה כדאי גם לכם לקנות דירה ביוון רכישת דירה ביוון עבור ישראלים עשויה להיות משתלמת מאוד....
קרא עוד »
אוג 28, 2022
מיהן מדינות ETIAS ולמה הן נמצאות שם
ישנן מדינות שביקור אצלם, מצריך ויזה מסוימת. מיהן מדינות ETIAS ולמה הן נמצאות שם? רגע לפני שאתם ממשיכים...
קרא עוד »
אפר 08, 2020
מה הסיכונים של שאיבת שומן מהבטן?
כולנו רוצים להיות רזים וחטובים וכולנו רוצים בטן שטוחה שתגרום לנו להרגיש טוב עם עצמינו. במציאות קשה...
קרא עוד »
יול 16, 2020