איך מוצאים חופשה כשרה
איציק דוידוב

איציק דוידוב

איציק דוידוב הוא מדריך טיולים בהכשרתו שחי ונושם את עולם התיירות כבר מגיל קטן. איציק נכנס לתחומי התיירות לאחר שירותו הצבאי באחת מהמלונות בעיר אילת, ומאז ועד היום הוא מתגורר בעיר הנופש המיוחדת הזו. איציק הוא בלוגר מומחה בתחום התיירות בכלל והתיירות באילת בפרט.

איך מוצאים חופשה כשרה

במהלך השנים, יותר ויותר משפחות מהמגזר הדתי החלו לצאת לחופשות בחו"ל. בעבר זה כמעט ולא היה קיים, אם משפחות היו מבקשות לנסוע לחו"ל, הרי שזה היה בדרך כלל לביקור משפחה או לצורך שליחות ופעילות חברתית או אחרת בחו"ל. 

כאמור, בשנים האחרונות יותר ויותר משפחות, כולל זוגות צעירים, החלו לנסוע אל יעדים שונים ברחבי העולם. זה נובע מסיבות שונות, למשל, זה נובע מהעובדה שיש הרבה יותר פתיחות היום, יש הרבה יותר מודעות בקרב המגזר הדתי, רמת החיים עלתה, המעורבות שלהם בחברה ובפרט ההתערבות שלהם עם המגזר החילוני עלתה במהלך השנים, וצריך לזכור, באופן כללי, הרבה יותר ישראלים יוצאים היום לחו"ל מאשר בעבר. 

איך מוצאים חופשה כשרה?

השאלה היא, איך מוצאים חופשה כשרה בחו"ל. זה נכון לא רק עבור המגזר הדתי אלא עבור כל מי ששומר כשרות ורוצה לנסוע לחו"ל. כיצד אפשר למצוא חופשה במהלכה ניתן לאכול אוכל כשר כמו בבית. בניגוד למה שנהוג אולי לחשוב, הרי שזה הרבה יותר קל ממה שחושבים. 

בעבר וגם היום, יש לא מעט משפחות שדואגות לקחת אוכל מהבית, קופסאות שימורים וכדומה, על מנת ליהנות מחופשה כשרה. זה כמובן בעייתי, כי זה מחייב לסחוב הרבה יותר מזוודות, הרבה יותר דברים, גם אף אחד לא מבטיח כיצד יגיע האוכל אל יעדו והאם באמת ניתן לעשות בו שימוש כמו שאנחנו מצפים. 

אך יש אופציות הרבה יותר נוחות ופשוטות. למשל, אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד מסעדות כשרות בחו"ל. במקומות בהם יש קהילות יהודיות גדולות, זה לא אמור להיות בעייתי. ניו יורק- ניו ג'רזי, לונדון, בריסל, פריז, בכל מקום אפשר למצוא מסעדות כשרות. כמו כן, בהרבה מקומות אפשר למצוא מסעדות ישראליות או מסעדות של ישראלים. זה יכול כמובן להקל על הבעיה ברמה ניכרת. 

צריך לומר, כמו שיש מסעדות כשרות, יש גם בתי מלון כשרים למהדרין, בתי מלון של יהודים. אם אנחנו מחפשים בצורה נכונה, נוכל למצוא בתי מלון בהם נוכל ללון וליהנות ממטבח כשר ובכלל מכל מה שנדרש על מנת שנוכל לספק חופשה כשרה

Share this post