שמורות טבע סגורות בשבת
איציק דוידוב

איציק דוידוב

איציק דוידוב הוא מדריך טיולים בהכשרתו שחי ונושם את עולם התיירות כבר מגיל קטן. איציק נכנס לתחומי התיירות לאחר שירותו הצבאי באחת מהמלונות בעיר אילת, ומאז ועד היום הוא מתגורר בעיר הנופש המיוחדת הזו. איציק הוא בלוגר מומחה בתחום התיירות בכלל והתיירות באילת בפרט.

איזה שמורות טבע סגורות בשבת?

מתכננים טיול משפחתי או זוגי בשמורת טבע? ובכן, במדריך הבא נציג בפניכם את כל הצעדים לצורך תכנון טיול מושלם, כולל בדיקה של זמני כניסה ויציאת שבת.

איזה שמורות טבע סגורות בשבת וכיצד תוכלו להיערך לכך מראש?

במדינת ישראל ישנם עשרות מסלולי טבע אשר מתאימים לבילוי משפחתי או זוגי, במהלך סוף השבוע. עם זאת, יש לקחת בחשבון כי ישנם אתרים אשר סגורים בשבת בשמורות הטבע, ולכן חשוב לבדוק באינטרנט ובאמצעות האתר הרשמי של רשות הטבע והגנים לגבי האתרים ושעות הפתיחה, בייחוד אם אתם מתכננים טיול מודרך אשר מתבצע באמצעות מדריך מטעם רשות הטבע והגנים. בנוסף, בדקו את זמני השבת כך שתוכלו לתכנן את הטיול שלכם בהתאם, וזאת בכדי לתכנן טיול אשר משלב ביקור בשמורות הטבע וכן באתרים היסטוריים ותרבותיים. ברוב שמורות הטבע בישראל מתקיימות מדי שבת פעילות לכל המשפחה, ועל כן באמצעות אתרי מדרג מקצועיים תוכלו לבחון את האטרקציות ולהירשם מראש. הרשמה מראש יכולה להוזיל את העלויות באופן משמעותי, ועל כן מדובר בנדבך משמעותי של תכנון טיול בשמורת טבע.

טיול בשמורת טבע בהתאם לעונה

על מנת לתכנן טיול מושלם בסוף השבוע חשוב לבדוק את מזג האוויר, ולהתאים את אופי הטיול בהתאם. כך לדוגמא, אם אתם מתכננים לצאת לטיול בחורף ניתן לשלב בין ביקור באתרים היסטוריים כמו מוזיאונים ומרכזי תרבות סגורים לבין טיול רגלי או ג'יפים אשר משדרג את החוויה. בתקופת הקיץ ניתן לראות עלייה משמעותית במספר המבקרים ולכן לעיתים חלק מהשמורות ייסגרו לקהל הרחב, ולכן יש להקדים את הגעתכם ולשמור את מקומכם בצימרים או במלונות לפחות כחודשיים מראש.

מהם האלמנטים אשר מרכיבים טיול מושלם?

טיול מושלם מחייב חשיבה מעמיקה לא רק על אטרקציות, מסעדות ואתרים בהם חובה לבקר אלא גם על פעילויות אותן תוכלו לבצע במתכונת משפחתית או זוגית. שמורת טבע מהווה לוקיישן מושלם לצורך קיום של פיקניק, ולכן מומלץ להגיע עם ציוד קמפינג אשר יאפשר לכם לשדרג את הטיול שלכם וליהנות מהטבע היפהפייה של ישראל.

Share this post