טיולים ברומניה דרך הגלגלים.
איציק דוידוב

איציק דוידוב

איציק דוידוב הוא מדריך טיולים בהכשרתו שחי ונושם את עולם התיירות כבר מגיל קטן. איציק נכנס לתחומי התיירות לאחר שירותו הצבאי באחת מהמלונות בעיר אילת, ומאז ועד היום הוא מתגורר בעיר הנופש המיוחדת הזו. איציק הוא בלוגר מומחה בתחום התיירות בכלל והתיירות באילת בפרט.

טיולים ברומניה דרך הגלגלים.

הרבה פעמים כשאנחנו שומעים על טיולים במדינה מסוימת דרך גלגלים, אנחנו מניחים שמדובר בטיול מאורגן עם אוטובוס שלוקח את המטיילים ממקום למקום, וכך הם מבלים את רוב הטיול. זה אולי מקל עליהם ברמה מסוימת, אך הרבה פעמים זה לא טיול כמו שאנחנו מצפים לעשות או כמו שאנחנו מצפים ליהנות ממנו.

אך אנחנו יכולים לראות סוג אחר של טיולים על גלגלים, סוג מאוד נפוץ ומאוד פופולארי כיום, בין אם זה בקרב צעירים ובין אם זה בקרב מבוגרים. כך למשל, אנחנו יכולים למצוא טיולים במדינות מסוימות באמצעות רכבים שכורים, כולל רכבי שטח, קרי ארבע על ארבע. אחת הדוגמאות שאנחנו יכולים למצוא הם טיולים ברומניה.

כידוע, עד לפני שנים לא רבות רומניה היתה מדינה סגורה למטיילים, בפרט ישראלים. נפילת השלטון הקומוניסטי והניסיונות שלה להתקרב למערב, הביאו ליצירת טיולים עבור תיירים מכל העולם, בשלל מסלולים עם שלל אטרקציות ייחודיות. כך למשל, אנחנו יכולים למצוא טיולים ברומניה עם אוטובוסים של טיולים מאורגנים, אנחנו יכולים למצוא אפשרויות רבות להשכרת רכב על מנת לבצע את המסלול בעצמנו, כפי שאנחנו רוצים, וכן אנחנו יכולים למצוא אפשרות של השכרת רכב שטח לצורך טיולי ג'יפים ברומניה, עם או בלי נהג, בשטחים מחוץ לעיר, בין אם מדובר בהרים או ביערות.

צריך לומר, לכל זה כמובן נוספת האפשרות של טיולים ברומניה באמצעות תחבורה ציבורית, אומנם היא פחות מפותחת מאשר במדינות מערביות אחרות אך עדיין יכולה לשמש אותנו בצורה לא רעה, בתוך הערים ובין הערים.

כיצד בוחרים את הדרך שלנו

בשביל לבחור את הדרך בה אנחנו רוצים לטייל, קרי באיזה רכב נעשה את הטיול, אנחנו צריכים להחליט מה סוג הטיול שאנחנו רוצים לבצע ומה צריך להיות המסלול שלנו. מן הסתם, יהיו טיולים בהם נוכל להשתמש ברכב שכור ויהיו טיולים שהרכב הזה יהיה חייב להיות רכב שטח.

בכל מקרה, אנחנו צריכים להחליט על כך מראש בשביל שנוכל לקבוע חופשה ברומניה בהתאם, גם את מועד הנסיעה, גם את המסלול, נקודות עצירה וכל דבר שאנחנו נוכל ונרצה לראות בדרך.

Share this post