איציק דוידוב

איציק דוידוב

איציק דוידוב הוא מדריך טיולים בהכשרתו שחי ונושם את עולם התיירות כבר מגיל קטן. איציק נכנס לתחומי התיירות לאחר שירותו הצבאי באחת מהמלונות בעיר אילת, ומאז ועד היום הוא מתגורר בעיר הנופש המיוחדת הזו. איציק הוא בלוגר מומחה בתחום התיירות בכלל והתיירות באילת בפרט.

סקיפר – להוציא רישיון בצורה הטובה ביותר

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים בוחרים להוציא רישיון להשטת יאכטות וכלי שייט. מדובר על רישיון המאפשר להם להשיט כלי שיט מסוגים שונים, בין אם זה בתחומי המים הטריטוריאליים של מדינת ישראל ובין אם זה בתחומים של מדינות אחרות. 

רישיון שייט לאחר קורס סקיפרים, הוא רישיון יוצא דופן מאחר והוא יכול לספק לאנשים אפשרות ליהנות מחוויה ייחודיות ויוצאת דופן של שייט במקומות שונים. דבר שבאופן רגיל, אנחנו לא בהכרח מסוגלים לעשות זאת. זה לא אופניים, כלי רכב או כל כלי אחר שאנחנו נחשפים אליהם יותר ויש לנו את היכולת להשתמש בה בתדירות רבה יותר. כאן מדובר על כלים ייחודים שאנחנו צריכים ללמוד בצורה מאוד ספציפית כיצד להשתמש בהם ויש לנו אפשרות לעשות את זה, אך ורק במקומות מסוימים. 

באופן טבעי, אם אנחנו רוצים להוציא רישיון סקיפר, עלינו לעשות זאת במקום שמתמחה בכך, מקום שאנחנו יכולים לסמוך על צוות המדריכים במקום ויש לנו ביטחון מלא ביכולות ובידע שלהם. 

כיצד בוחרים את המקום הנכון

ראשית, אנחנו צריכים לבחון איזה ניסיון יש למקום, איזה ניסיון יש למדריכים בו, עד כמה המקום נחשב מקצועי ואמין. 

שנית, אנחנו צריכים לבחון עד כמה המקום הוא איכותי, מספק לנו את התנאים הטובים ביותר ללימוד, בין אם זה מבחינה תיאורטית ובין אם זה מבחינה מעשית. כמובן צריך לבדוק את תוכנית הלימודים המלאה.

שלישית, אנחנו צריכים לבדוק איזו תעודה מקבלים מהמקום ועד כמה היא אפקטיבית עבורנו, עד כמה באמת אנחנו יכולים להשתמש בה כפי שאנחנו רוצים, בין אם זה בישראל ובין אם זה במקומות אחרים בעולם. בסופו של דבר אין טעם ללמוד אם אנחנו לא נצליח בסופו של דבר לקבל רישיון משיט שאנחנו רוצים.

Share this post