קצת על האיים הקנריים ומדירה
איציק דוידוב

איציק דוידוב

איציק דוידוב הוא מדריך טיולים בהכשרתו שחי ונושם את עולם התיירות כבר מגיל קטן. איציק נכנס לתחומי התיירות לאחר שירותו הצבאי באחת מהמלונות בעיר אילת, ומאז ועד היום הוא מתגורר בעיר הנופש המיוחדת הזו. איציק הוא בלוגר מומחה בתחום התיירות בכלל והתיירות באילת בפרט.

קצת על האיים הקנריים ומדירה

תתארו לעצמכם שאתם מוצאים את עצמכם במשך כמה ימים על איים קטנים, אשר כוללים חופים מרהיבים, חופים עם נופים משגעים, כאשר מולכם ים טורקיז מרהיב, ים גדול אליו אתם יכולים להיכנס באין מפריע, לעשות שייט נהרות בדנובה, ליהנות מבריזה קלה עם שמש נעימה, לשחות להנאתכם כמה שאתם רוצים, ובערב לחזור מהחוף אל המלון או ללכת לאכול במסעדה טובה. ככה בדיוק מרגישים הנופשים באיים הקנרים ומדירה.

כשאנחנו חושבים על נופש באיים, אנחנו נוטים לחשוב על תאילנד, על מרכז אמריקה, על איי יוון, אך כפי שאנחנו יכולים לראות, יש לפנינו עוד אופציה שנחשבת מאוד פופולארית למטיילים, בעיקר מאירופה אך גם לישראלים שבוחרים להגיע אליהם. מדובר באיים הקנרים ומדירה אשר נמצאים במערב הים התיכון, למעשה הם נמצאים מול החופים הדרום מערביים של מרוקו. ההבדל ביניהם הוא, שהאיים הקנריים שייכים לספרד, בעוד שמדיירה היא חלק בלתי נפרד מפורטוגל.

מדובר על איים לא גדולים בשטחם, כמעט ולא מאוכלסים, האיים הקנרים למשל מכילים שני מיליון איש בסך הכל, מדירה מכילה רבע מיליון תושבים, מרבית הכלכלה שלהם בנויה מתיירות, וכפי שאנחנו יכולים להבין מדובר על יעדים מאוד פופולאריים בקרב מטיילים ונופשים, חלקם בוחרים להגיע לשם בטיסה ואחרים בוחרים להגיע לשם בשייט.

הבחירה בנופש של שייט לאיים הקנריים ומדירה היא שונה מאשר נניח נופש באירופה הקלאסית, אמסטרדם, פריז, או אפילו אם אנחנו בוחרים להגיע לברצלונה או ליסבון. מדובר על נופש שמרביתו מבוסס על מה שאנחנו מכנים "בטן-גב", אפשר לטייל במקום, לערוך טארקים קצרים, אך מרבית החופשה תתבסס על כך שאנחנו נשב על החוף ונהנה מהאווירה, נהנה מהנוף ובעיקר מהשלווה שרובצת בו.

החבר'ה המקומיים דוברי השפה המקומית, קרי ספרדית או פורטוגזית, באיים הקנרים נוכל למצוא גם קהילות מסוימות שדוברות מרוקאית, אך הן מעטות, מן הסתם בבתי המלון ובמסעדות נמצא גם לא מעט דוברי אנגלית. בדיוק כמו מדינות המקור, גם באיים משתמשים במטבע האירופאי, אירו.

לפני סיום חשוב להדגיש, לפני שבוחרים לצאת לשם לנופש, יש לוודא מה מזג האוויר ומה התנאים השוררים במקום.

Share this post