ביטוח נסיעות וטיסות – חשיבות עשיית הביטוח בטיסות פנימיות (בארץ)

האם תאונות מתרחשות רק מעבר לים או בטיסות בינלאומיות? כמובן שלא, גם בטיסה הקצרה ביותר או בנסיעה שאינה אורכת של שעות ספורות, גם כאשר מדובר בשעתיים שלוש, ביטוח הנסיעות יכול להציל אתכם במקרים רבים בהם החופשה שטרחתם עליה עלתה על סרטון, גם במצבים שאינם מושפעים על ידי מעשה ידי אדם.לא פעם התרחשו ומתרחשים מקרים, בהם נסיעות או טיסות לטיולים וחופשות ברחבי הארץ הסתיימו בתרחישים בלתי נעימים השתלשלות האירועים לאחר מקרים מצערים אלה, ידועים בביורוקרטיה הסבוכה והתהליכים המורכבים אשר כמובן מפצים את הניזוק/ים אך באיזו רמה?

 בשביל מה אנחנו משלמים ביטוח לאומי?

זאת שאלה טובה שעולה לא מעט על הפרק, כאשר אנחנו חושבים על רכישת פוליסות ביטוח פרטיות, בין אם במסגרת חופשה/טיול ובין אם בזמני שגרה.

אנו משלמים ביטוח לאומי מאחר שלכל אזרח ישנם הזכויות והחובות שלו, אחד מהם הוא תשלום ביטוח הלאומי. הביטוח הלאומי מכסה כל אזרח ותושב משלם מיסים במצבים של נכות עקב מחלות גופניות/נפשיות, תאונות עבודה וכמובן במקרים של תאונות דרכים. יחד עם זאת, כולנו יודעים ושומעים מידי יום על הקצבאות המפוארות שהביטוח הלאומי (הממשלתי) משלם לנפגעי תאונות ו/או מחלות. לכן, במיוחד כאשר אנחנו נמצאים במצבים לא שגרתיים כמו יציאה לטיול או נופש במקום פחות מוכר לנו, כדאי להקדים תרופה למכה ולקחת אחריות ולקבל שליטה על החיים במיוחד במקרים בהם האפשרות נמצאת בידיכם.

כמובן שלא נעים לחשוב על אפשרויות בלתי נעימות כמו תאונות ותקלות תוך התארגנות לאירוע חיובי כזה, אך מעט אי נעימות מסוג זה, עשויה למנוע אי נעימויות גדולות הרבה יותר.

למידע נוסף אודות ביטוח נסיעות לחו"ל – מאסטר ביט

 חולץ מטיילים – ביטוח חילוץ בעת טיולי אקסטרים ובכלל

יוצאים לטיול או מסע אקסטרים בארץ? זה בדיוק הזמן והמקום לעשות ביטוח לטיולים בעלי דרגת ורמת סיכון גבוהה. החדשות מספרות על מקרים לא מעטים של חילוץ מטיילים שנלכדו על צלע הר או נפלו לתוך בור/בולען או אבדו באזורים מדבריים וכיוצא באלה. חילוצים כאלה, אשר לא פעם דורשים ציוד יקר והקפצה של כוחות הצלה בהתרעה קצרה, עשויים להגיע לסכומים גבוהים במיוחד, חברות ביטוח נוהגות להציע פוליסות כאלה, במצבים של מסעות וטיולים הכוללים פעילויות המשלבות רמות סיכון שונות, המחייבים התחשבות וחשיבה על מקרים ומצבים של תקלות בלתי צפויות ושיבושים אפשריים בתוכניות ו/או במעמד ביצוע הפעילות.

פוליסת ביטוח לטיולי אקסטרים, תבטיח אתכם גם במצבים בהם תזדקקו לחילוץ ו/או טיפול רפואי דחוף.

ביטוח רכב משלים בחופשות – שירות קרוב, רחוק מהבית

לכל בעל רכב בישראל, אול לפחות לרוב בעלי הרכב ישנו ביטוח חובה וביטוח צד ג' , אבל האם היא כוללת מקרים חריגים יותר של חילוץ הרכב ממקומות שונים? האם חברת הביטוח שלכם כוללת סניפים באזור אליו אתם עתידים לנסוע או אנשי מקצוע באזורים הסמוכים אליו? אלה הם פרטים שחשוב מאוד לבדוק במעמד תכנון הטיול. חשוב לבדוק, שהביטוח שלכם מכסה גם מקרים של חילוץ ושירות בשעות הלילה  והאם מצבים של חילוץ בעת טיול או יציאה מאזור המגורים שלכם, מוגדרת גם היא, כחלק מהכיסוי הביטוחי הקיים.

שימו לב, כיסוים ביטוחיים על הרכב, מכל סוג שהוא, למעט אולי אופנועים כבדים וכלי רכב המוגדרים כרכבי שטח ומבוטחים ככאלה, במקרה של תאונות ותקלות בעת חופה ו/או טיול, עשויות לכלול הגדרות שונות בחברות הביטוח, יש לשים לב לכך ולהקפיד כדי שתוכלו להיות בטוחים, שגם במקרים בהם תקלעו למצבים בלתי צפויים, תדעו שהעזרה בדרכה אליכם באופן צפוי לחלוטין.

מצבים בלתי שגרתיים, כמו טיולים מחייבים בהתייחסות בלתי שגרתית – הימנעו עד כמה שאתם יכולה מהפתעות בלתי נעימות- ביטוח חובה, גם בעת יציאה לטיול בארץ- כיוון  שתאונות יכולות לתפוס אותנו גם במרחק נסיעה קצר.

בלוג כללי מבצעים נוספים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מוצאים חופשה כשרה
במהלך השנים, יותר ויותר משפחות מהמגזר הדתי החלו לצאת לחופשות בחו"ל. בעבר זה כמעט ולא היה קיים, אם...
קרא עוד »
ספט 25, 2019
מיהן מדינות ETIAS ולמה הן נמצאות שם
ישנן מדינות שביקור אצלם, מצריך ויזה מסוימת. מיהן מדינות ETIAS ולמה הן נמצאות שם? רגע לפני שאתם ממשיכים...
קרא עוד »
אפר 08, 2020
סאמר סקול בלונדון
דיזנהאוז הינה החברה היחידה שמוציאה בכל שנה מאות בני נוער לחופשות קיץ מגוונות ולתוכניות סאמר סקול...
קרא עוד »
אפר 25, 2016