איציק דוידוב

איציק דוידוב

איציק דוידוב הוא מדריך טיולים בהכשרתו שחי ונושם את עולם התיירות כבר מגיל קטן. איציק נכנס לתחומי התיירות לאחר שירותו הצבאי באחת מהמלונות בעיר אילת, ומאז ועד היום הוא מתגורר בעיר הנופש המיוחדת הזו. איציק הוא בלוגר מומחה בתחום התיירות בכלל והתיירות באילת בפרט.

מה זה BTC?

אם יש משהו שנדמה שכולנו שמענו עליו אבל לא באמת יודעים מה זה ה -BTC או בשמו המוכר הביטקוין. גם למי שלא עוקב באופן קבוע אחרי מדורי הכלכלה והחדשות בתחום קשה היה לפספס את העניין האדיר שמעורר המטבע שאפילו למשש אותו אי אפשר. העליות החדות שאפיינו את המטבע בשנים האחרונות גרמו להתעניינות שיא בכל הקשור אליו, ויצרו קהילת משתמשים ענקית אשר משתתפת במסחר ובכרייה שלו.

ועדיין, נדמה שלא מעט אנשים לא באמת יודעים מה זה BTC, במה מדובר וכיצד המטבע פועל? המשיכו לקרוא כדי להבין ולדעת יותר.

אז מה זה בעצם BTC?

ה BTC הוא שמו המקוצר של המטבע הוירטואלי הפופולרי ביותר – הביטקוין. מדובר על מטבע שנוצר בשנת 2008 על ידי גולש שזהותו לא ידועה המכנה את עצמו סאטושי נקאמוטו. הוא העלה לרשת את הרעיון של המטבעות הווירטואליים בפוסט שפרסם, ובתחילת שנת 2009 נכרה על ידו המטבע הראשון.

שלא כמו הכסף המסורתי, הוא אינו כפוף לאף גוף כמו מדינה או בנק אלא תלוי אך ורק בהיצע והביקוש של קהילת המשתמשים שלו. הדרך לוודא כי הכסף אכן נגרע מהקונה ומתקבל אצל המוכר נעשית באמצעות ה"בלוקצ'יין" – קובץ ציבורי אותו ניתן לערוך באמצעות תוכנה ייעודית המכונה "ארנק".

הצלחתו של ה BTC

אין ספק כי הצלחתו הרבה של המטבע הפתיע רבים ברחבי העולם. בעוד מומחים ואנשי כלכלה צפו שהמטבע יעלם מהעולם תוך זמן קצר, המציאות הראתה דברים אחרים לגמרי. אנשים שרכשו ביטקוין במחירים אפסיים מכרו אותם כעבור כמה שנים במחירים גבוהים הרבה יותר וגרפו רווחים עצומים.

על פי הנתונים שווי כל המטבעות נכון לסוף שנת 2021 עומד כבר על מעל טריליון דולר, וצפוי לעלות בשנים הקרובות בעקבות כרייתם של מטבעות חדשים ועליית שערי המטבע.

> קראו כאן כתבה על חברת ביטס אוף גולד!

Share this post