איציק דוידוב

איציק דוידוב

איציק דוידוב הוא מדריך טיולים בהכשרתו שחי ונושם את עולם התיירות כבר מגיל קטן. איציק נכנס לתחומי התיירות לאחר שירותו הצבאי באחת מהמלונות בעיר אילת, ומאז ועד היום הוא מתגורר בעיר הנופש המיוחדת הזו. איציק הוא בלוגר מומחה בתחום התיירות בכלל והתיירות באילת בפרט.

עבודה באילת – הרבה יותר מעבודה

לא מעט צעירים וצעירות, בוחרים לרדת לאילת עם סיום שירותם הצבאי, זאת על מנת לחפש עבודה ולעסוק בתחום כזה או אחר. עיר הנופש הדרומית מציעה מגוון רחב של עבודות ייחודיות, אשר לא ניתן למצוא דומות לה במקומות אחרים בארץ והרבה פעמים זה משתלם לא רק מבחינה מקצועית אלא גם מבחינה כלכלית. 

צעירים וצעירות רבים בוחרים לחפש עבודה באילת אחרי שירותם הצבאי משלוש סיבות עיקריות. ראשית, העיר הדרומית מתמודדת שנים ארוכות עם ביקוש עצום לעובדים בתחומים שונים, בחלק מהמקרים מדובר על ביקוש לעובדים במה שמוכר בתור עבודה מועדפת לחיילים משוחררים, דוגמא תיירות, חקלאות ועוד. 

שנית, יוקר המחייה באילת הוא נמוך לאין שיעור מאשר במקומות אחרים בארץ, בוודאי מאשר יוקר המחייה במרכז. זאת בזכות העובדה שבאילת לא משלמים מע"מ ובאופן כללי המחירים יותר נמוכים. 

שלישית, ישנן עבודות באילת אשר הן ייחודיות כאמור לעיר וכן יכולות לשמש בסיס לקריירה מקצועית לאחר מכן, במקומות אחרים בארץ. 

אילו עבודות ניתן למצוא באילת?

שתי דוגמאות פופולאריות לעבודות שניתן למצוא באילת, הן עבודה בתיירות בצוות הווי ובידור. עבודה שנחשבת מאוד פופולארית (בדומה לעבודות דרושים בחול בתחום) בעונות החמות מבחינה תיירותית. זו עבודה שגם אפשר להתקדם ממנה הלאה, ולהציג את הרזומה אשר רוכשים בעיר גם במקומות אחרים. 

עבודה אחרת היא בספינות ובכל מה שקשור לספורט ימי בעיר. צעירים וצעירות שמתמחים בכך או שיש להם רצון ללמוד את התחום, יכולים ליהנות ממה שיש לבתי עסק שונים שעוסקים בתחום ופועלים בחופי אילת להציע. אין ספק שמעבר לעבודה שמדובר בעבודה מאוד מעניינת, הרי גם מדובר בעבודה כיפית ושונה, ייחודית מאוד, אשר יוצרת הרבה פעמים תחושה של חופש ולא רק של עבודה נטו. 

Share this post