מה יש לחובבי האנימה לעשות ביפן - מה לא?!
איציק דוידוב

איציק דוידוב

איציק דוידוב הוא מדריך טיולים בהכשרתו שחי ונושם את עולם התיירות כבר מגיל קטן. איציק נכנס לתחומי התיירות לאחר שירותו הצבאי באחת מהמלונות בעיר אילת, ומאז ועד היום הוא מתגורר בעיר הנופש המיוחדת הזו. איציק הוא בלוגר מומחה בתחום התיירות בכלל והתיירות באילת בפרט.

מה יש לחובבי האנימה לעשות ביפן – מה לא?!

"אנימה" הוא ז'אנר שמבוסס על אנימציה יפנית, המאופיינת בקווים טון ושפה ייחודית שתוכננו בכדי שמי שצופה באנימציה מסוג זה, או קורא ספרי אנימה – ידע לזהות שמקורה מיפן. 

יפן היא מדינת איים מדהימה שבה יותר מ 6,000 איים. המדינה המודרנית אך גם זאת ששומרת על המסורת שבה, (ועושה זאת בהקפדה), פיתחה דמויות וסדרות אנימה שהפכו לחלק בלתי נפרד מהתרבות היפנית. 

אנימציה יפנית במקור, מבוססת על דמויות צבעוניות בעלות מאפיינים יפניים, כאשר מה שמייחד את הדמויות הוא המראה החיצוני שלהן, הכולל עיניים גדולות מיוחדות, גוף גמיש ואתלטי, פה גדול ואף מזערי. הדמויות בעלות שיער קופצני וצבעוני, והלבוש שלהן גם הוא ייחודי אל הז'אנר. 

מי שמכור לאנימה, כמו גם עוסק בה כתחביב או אפילו עבור פרנסתו: יוכל למצוא ביפן מגוון רחב של פעילויות הקשורות אל הנישה. בכך אפשר למצוא כנסים, פסטיבלים, אירועים ולא מעט חוויות שקשורות אל התחום.

בקרו באתר חברת אופקים לייעוץ לגבי טיול האנימה המושלם ביפן:

https://www.ofakim.co.il/

אז אילו חוויות אנימה יש ביפן? הנה כמה דוגמאות: 

ביקור באולפני אנימה

ביפן עצמה ישנם לא מעט אולפנים בהם מפיקים סדרות וסרטי אנימה. בכך אפשר למצוא אולפנים שניתן לבקר בהם כמו: טואי אנימציה, סאן רייז, סטודיו פיירו, OLM ועוד. מרבית האולפנים נמצאים בערים מרכזיות ביפן – מה שמאפשר לתכנן ולתאם ביקור באולפנים. 

כנסי אנימה

בערים מרכזיות ביפן, מתקיימים בכול שנה כנסי אנימה עבור חובבי הז'אנר, בעוד שבכנסים אפשר להנות ממגוון פעילויות, כמו: הרצאות, פאנלים ודמויות אנימה. ישנם כנסים שקשורים למי שעוסק בתחום האנימציה. כך שהם מתאימים גם עבור אנשי מקצוע. 

מסע קניות פריטים ואיסוף אוספים ופריטי אנימה

אם אתם מגיעים ליפן, בין החנויות והקניונים התוססים תוכלו למצוא מגוון חנויות שמוכרות פוסטרים, מחזיקי מפתחות, חולצות, סיכות, בובות,  ודמויות מעולם האנימה. בכך אפשר להרכיב אוספים מקוריים וייחודיים. 

אירועים בארץ ובחו"ל

גם בארץ לא חסרים אירועים שמבוססים על תרבות האנימה, כאשר ספרים כמו דווג'נשי נמכרים באירועים אלה, תוך שלצד המכירה ישנן הרצאות בנושא אנימה. 

אז אם אתם מעריצים מושבעים של הז'אנר, מומלץ לבדוק כנסי אנימה ולשלב אותם עם טיול , כמו גם לבחור טיול מאורגן ליפן, שכולל פעילויות שנוגעות אל הז'אנר. 

Share this post