שייט בים הבלטי, מה יש לראות שם
איציק דוידוב

איציק דוידוב

איציק דוידוב הוא מדריך טיולים בהכשרתו שחי ונושם את עולם התיירות כבר מגיל קטן. איציק נכנס לתחומי התיירות לאחר שירותו הצבאי באחת מהמלונות בעיר אילת, ומאז ועד היום הוא מתגורר בעיר הנופש המיוחדת הזו. איציק הוא בלוגר מומחה בתחום התיירות בכלל והתיירות באילת בפרט.

שייט בים הבלטי, מה יש לראות שם

הים הבלטי ממוקם מצפון לאירופה ומוקף במדינו שהיו בעבר חלק מברית המועצות כמו ליטא ולטביה. כמו כן הוא גובל גם במדינות סקנדינביה כמו שבדיה, דנמרק ופינלנד וכן רוסיה גרמניה ופולין. בים הבלטי נערכים קרוזים בספינות טיולים וכך תוכלו ליהנות ממגוון נופים מרשים. שייט בים הבלטי מאפשר עגינה בכמה ערים ובמדינות שונות ואנו זוכים לחוויות של ביקורים ביעדים רבים כמו קרוז לפיורדים מרהיבים. לכן הים הבלטי מאפשר ליהנות ממסע בין ערי נמל בצפון אירופה ומנופים מושכי תיירים בעלי פופולריות עצומה בעולם. השייט מגשר בין העגינות ומאפשר ליהנות מספינת טיולים מפוארת עם פעילויות לכל המשפחה וגם ארוחות, בריכה וקניות. חלק מהימים אינם מוקדשים לטיולים יבשתיים אלא להפלגות בשילוב הרצאות וזמן פנוי לכל המשפחה, שגם אותו ניתן לנצל היטב וליהנות ביחד מהחוויה הלא שגרתית.

בכל עיר אפשר למצוא אתרים היסטוריים אשר מספרים את סיפורה של היבשת וכן מרכזי תרבות קניות ובילוי. בערים שסביב הים הבלטי נוכל להכיר צורות נוף שנות וכן תרבויות שונות, חלקן עתיקות, שרק מעט שרידים נותרו מהן כיום. החלק רוסי כולל סיורים בסנט פטרסבורג,  העיר השנייה בגודלה וחשיבותה ברוסיה לאחר מוסקבה ובה אצרי תיירות רבים, שהבולטים בהם הם ארמון קטרינה הגדולה ומוזיאון ההרמיטאג' המפואר.  סיורים בבירות הסקנדינביות כמו שטוקהולם והלסינקי כוללים נופים שאיננו מורגלים אליהם כמו איים שמרכיבים עיר (שטוקהולם), ביקורים בקתדרלות מפוארות ואתרים קדושים לנצרות ולהיהדות וכן חלקים עתיקים בערים הגדולות עם סמטאות צרות וגנים רחבי ידיים כמו טיבולי בקופנהאגן.

 כדי שהטיול יצליח ויהפוך לחוויה מהנה ובלתי נשכחת – חשוב לסכם מראש עם השותפים על מועדיו ועל תוכנו וזאת כדי להימנע מוויכוחים מיותרים וטעם רע בפה. יציאה לשייט בים הבלטי עלולה להיות לא נעימה עבור אנשים עם בעיות בריאות או קושי בהפלגות. כמו כן צריך להביא בחשבון שחלק מהימים לא יכללו טיול אלא הפלגה בלבד ועליכם להיערך לכך. מי שמעוניין בשייט הזה יכול למצוא מידע נוסף באתר של חברת cruise. השייט יעניק לו עניין רב סיפוק והנאה ממגוון הנופים והתרבויות שיתגלו בפניכם.

Share this post