הדברת טרמיטים
איציק דוידוב

איציק דוידוב

איציק דוידוב הוא מדריך טיולים בהכשרתו שחי ונושם את עולם התיירות כבר מגיל קטן. איציק נכנס לתחומי התיירות לאחר שירותו הצבאי באחת מהמלונות בעיר אילת, ומאז ועד היום הוא מתגורר בעיר הנופש המיוחדת הזו. איציק הוא בלוגר מומחה בתחום התיירות בכלל והתיירות באילת בפרט.

טרמיטים – קווים לדמותם

טרמיטים הם אימת כל דייר באשר הוא. הם אמני הבנייה וכמעט בכל חומר הם ימצאו את הדרך להקים קן. מיהם הטרמיטים? בעולם יש הרבה סוגי טרמיטים, אלו בעצם נמלים שבונות לעצמם קן בדרך כלל לגובה והמזון שלהם הוא כמעט כל מה שזז.

לכן, הנזק שהטרמיטים גורמים הוא עצום. בדיוק כמו תולעי עץ, הטרמיטים יודעים לכרסם את העץ, לאכול אותו ומתי תגלו את זה? רק כשהם כבר סיימו את כל הרהיט ורק השלד החיצוני נשאר. ראו לדוגמה תולעי עץ טיפול!

הם עלולים גם לגרום נזק לשאר הרכוש בבית. איך הם עובדים ומה אפשר לעשות נגדם? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

הפתרון הנכון נגד טרמיטים

כשהטרמיטים מגיעים לבית קשה לדעת על בואם. בגלל שהם רגישים לאור הם מוצאים או חופרים לעצמם מחילות שיגיעו עד לרהיטים הכי משובחים בבית. לעיתים, רהיטים שמגיעים מסין או בייבוא פרטי יכולים כבר להכיל את הטרמיטים וכל מה שנותר להם זה רק להתרבות ולאכול את הרהיטים.

המבנה החברתי שלהם מורכב ממלך ומלכה שהם המתרבים היחידים בקן, שומרים ונימפות צעירות בעלי יכולת רבייה שכאשר הם יגדלו הם ילכו להקים את הקן הבא.

הייחודיות של הטרמיטים הם בכך שהם מתרבים מהר מאוד והיכולת שלהם לגרוס עץ היא מדהימה. הסימנים לזיהוי של טרמיטים זה על ידי נסורת של עץ שתהיה בסמוך לרהיט. כמו כן, בדרך כלל יהיה ניתן להבחין בריקבון, אם מדובר בשולחן, אז ברגלי השולחן יהיה ריקבון עם חורים קטנים שמעידים על כרסום מתמשך.

כדי לטפל בטרמיטים יש צורך בהדברה מקצועית שתחדור לתוך הקן שלהם באמצעות ריסוס נגד טרמיטים ותשים שם מספיק רעל כדי להרוג את כולם.

Share this post