קורס צלילה סקובה דייבר
איציק דוידוב

איציק דוידוב

איציק דוידוב הוא מדריך טיולים בהכשרתו שחי ונושם את עולם התיירות כבר מגיל קטן. איציק נכנס לתחומי התיירות לאחר שירותו הצבאי באחת מהמלונות בעיר אילת, ומאז ועד היום הוא מתגורר בעיר הנופש המיוחדת הזו. איציק הוא בלוגר מומחה בתחום התיירות בכלל והתיירות באילת בפרט.

קורס צלילה סקובה דייבר PADI Scuba Diver

עולם הצלילה הינו עולם רחב ועמוק, זהו עולם שאפשר למצוא המון דברים שאי אפשר לראות ולחוות לא בתמונות, ולא באקווריום תת ימי, ולא בצוללת. החוויה שמרגישים החניכים במהלך קורס זה, הינה החוויה וההיכרות הראשונית עם העולם התת ימי, חיות הים ומה שלא נראה על פני הים עצמו.

מהו קורס סקובה דייבר?

קורס צלילה סקובה דייבר הינו הקורס המכשיר את הצוללנים החדשים לדרגה הראשונה של רישיון הצלילה. בקורס עוברים שיעורי תאוריה על מנת להכיר כיצד לתפעל את כלל הציוד, וכיצד להתנהג בשלל המצבים התת ימיים. הקורס מעניק לצוללנים החדשים את הדרגה הראשונה ברישיון הצלילה, או בשפה העממית "כוכב ראשון".

מה הלוח זמנים של קורס זה?

הקורס מועבר במשך שלושה ימים, מתוכם תאוריה קצרה, והשאר היא פעילות ימית. העומק המקסימלי שהקורס מקנה לרישיון הוא לעומק של 12 מטר. הקורס מתאים לבני 12 ומעלה.

אין סיבה לחששות

צוות מדריכים מקצועי מלווה את חניכי הקורס בכל שלב ושלב בקורס, ומוודה שכולם מתפעלים את כלל הציוד בצורה בטיחותית ותקנית. החששות פורצות היא לגבי אנשים שלא היו קשובים במהלך התאוריה, או שהתנהגותם איננה ראויה לים. ולכן, ישנו סינון של אותם אנשים.

מיהם צוות המדריכים?

צוות המדריכים המלווה את החניכים הם אנשים עם רישיון של מאסטר סקובה דייבר, שעברו הסמכת מדריך, ויודעים כיצד לתפעל מצבי חירום עם עוד אנשים ליד. המדריכים מקצועיים ומיומנים לשלל המצבים שיכולים להתפתח בים.

האם ישנה אפשרות לדלג על שלב זה?

שלב הכוכב הראשון הוא שלב היכרות עם המים, עם חיות הים השונות ועם תנאי הסביבה בים. זוהי ההסתגלות הראשונית של הגוף עם הים. נכון ששלב זה איננו בא לתת אקסטרים, אך זהו שלב ראשוני שמחייב כל אדם שבעתיד ירצה לחזור ולצלול. שלב זה מכיל תאוריה רבה, מכיל את ההכנה של הגוף לקראת הים, ולקראת שלבי ההמשך.

האם ישנה אפשרות התפתחות מהקורס הראשון?

בהחלט יש לאן להתפתח. ההסמכה האחרונה היא הסמכת המאסטר סקובה דייבר, שזוהי דרגת המדריכים. עם הניסיון ועם הזמן ובשאיפה לצלול, יש אפשרות להתפתח הלאה.

Share this post