איציק דוידוב

איציק דוידוב

איציק דוידוב הוא מדריך טיולים בהכשרתו שחי ונושם את עולם התיירות כבר מגיל קטן. איציק נכנס לתחומי התיירות לאחר שירותו הצבאי באחת מהמלונות בעיר אילת, ומאז ועד היום הוא מתגורר בעיר הנופש המיוחדת הזו. איציק הוא בלוגר מומחה בתחום התיירות בכלל והתיירות באילת בפרט.

מה נחשב מהירות מופרזת בכביש 6?

כביש 6 הוא כביש שפועל כבר יותר מעשור על מנת להנגיש לנוסעים דרכים מהירות אל המרכז, הצפון והדרום, אל ערים מרכזיות וערים רחוקות והגעה במהירות ממקום למקום. כביש זה נחשב המהיר ביותר בישראל ומשתרע מצפון לדרום ויש לו מחלפים רבים, צמתים ונתיבים ארוכים. אורכו של הכביש הינו 261 קילומטרים נכון לשנת 2021.

ולמרות הנוחות, יש את מי שהופך את חווית הנהיגה למפחידה ולא נעימה בשל נהיגה במהירות מופרזת בכביש 6. מי שמנצל את ריבוי הנתיבים ואת אורכו של הכביש בתוספת האופקיות שהוא מספק – בוחר לעבור על החוק ולעבור את המהירות המותרת.

אז מה נחשב מהירות מופרשת בכביש הזה?

באופן כללי חשוב לדעת כי נהיגה בשטח עירוני אינה עולה על 50 קמ"ש. נהיגה בכביש מהיר כמו כביש 6 אינה אמורה לעלות על 120 קמ"ש, ויש דרכים בכביש בהן אין לעבור את ה 80 קמ"ש ואת ה 90 קמ"ש. מי שייתפס עושה זאת יהיה צפוי לעונשים וקנסות, בזמן שדוח המהירות שתקבלו יהיה תלוי במהירות בה נתפסתם והיקף החריגה, בהתחשב בעבירות עבר, בזמן שבו שיש לכם רישיון נהיגה וכולי.

סכומי הקנסות שיוטלו על ידי המשטרה מתחילים ב 250 שקלים ללא צבירת נקודות וממשיכים עד 750 שקלים בתוספת 8 נקודות רישוי עד לעמידה למשפט עם קנסות גבוהים של 1500 שקלים ו 10 נקודות רישוי ואפילו חודשי פסילה על תנאי למשך 3 שנים.

אם אתם מסובכים "מעל הראש" בעבירה כזאת כדאי לפנות אל עורך דין תעבורה דנה דוד, שיעזור לכם להיחלץ מהמצב הלא נעים ובפעם הבאה להתחשב בתנאי הדרך ובתמרורים ולנהוג רק על פי החוק.

Share this post