אילת
איציק דוידוב

איציק דוידוב

איציק דוידוב הוא מדריך טיולים בהכשרתו שחי ונושם את עולם התיירות כבר מגיל קטן. איציק נכנס לתחומי התיירות לאחר שירותו הצבאי באחת מהמלונות בעיר אילת, ומאז ועד היום הוא מתגורר בעיר הנופש המיוחדת הזו. איציק הוא בלוגר מומחה בתחום התיירות בכלל והתיירות באילת בפרט.

אילת, האחות הישראלית הקטנה של לאס וגאס

במשך שנים נקשר שמה של העיר אילת לעיירות נופש שונות ברחבי העולם. עצם העובדה שמדובר בעיר קטנה יחסית השוכנת בקצה המדינה, על חופיו של ים אשר בחלק הישראלי שלה הוא שייך אך ורק לה, וכן בגלל העובדה שיש בה תחושה אחרת, חופשית ומשוחררת יותר מאשר בערים אחרות ברחבי ישראל.

עם זאת, קשה מאוד שלא לזהות את הדמיון שיש בין אילת ללאס וגאס, אותה עיר שנבנתה בנבאדה אשר בארצות הברית על ידי יזמים בעלי חלום, חלקם יהודיים, אשר ראו בה נקודת מעבר עבור חיילים ואחרים אשר עברו מהחוף המזרחי אל החוף המערבי. בעוד שלאס וגאס איננה שוכנת על חופו של ים, אזי שכן יש בה לא מעט אטרקציות שונות, רובן כמובן אינן מקוריות אלא נבנו עם הזמן בשביל למשוך תיירים מכל העולם.

בדומה ללאס וגאס, גם באילת נהנו אטרקציות שונות במהלך השנים. כך למשל אפשר למצוא בה היום את עיר המלאכים, עיר הקרח, קניוני ענק, מלונות פאר, מזרקות מיוחדות, מצפה תת ימי, אתרי צלילה ועוד מגוון רחב של מקומות ייחודים ומרשימים אשר אפשר לבלות בהם, בין אם מדובר בחבר'ה צעירים שמגיעים לנפוש בעיר בסופשבוע, זוגות, משפחות עם ילדים ועוד.

צריך לומר, כל מי שזוכר את אילת משנות השבעים והשמונים, יתקשה להכיר אותה היום. הן בגלל תנופת הבנייה המרשימה, בתי המלון הגדולים שנבנו בעיר וכן כמות המסעדות ובתי הקפה שנפתחו בה במשך השנים, הן סניפים של רשתות והן מסעדות מקומיות מקוריות, היא עצומה.

העיר מושכת אליה תיירים רבים מכל העולם אשר מחליטים לנפוש בה, כחלק מטיול כולל בישראל או באופן ספציפי בעיר. לא מעט תיירים עושים את הדרך ממנה אל מצרים ואל ירדן הקרובות אליה. כמו כן, מגיעים אליה כמובן תיירים רבים מישראל, בין אם זה בסופי שבוע ובחגים, ובין אם זה בחופשת הקיץ. בעיר גם נערכות מדי שנה תחרות איש ברזל ותחרות הספורטיאדה למקומות עבודה.

כאמור, אילת היא הלאס וגאס של ישראל והיא מציעה לא פחות אטרקציות מיוחדות ממנה.

Share this post