טיול מאורגן לאיסלנד
איציק דוידוב

איציק דוידוב

איציק דוידוב הוא מדריך טיולים בהכשרתו שחי ונושם את עולם התיירות כבר מגיל קטן. איציק נכנס לתחומי התיירות לאחר שירותו הצבאי באחת מהמלונות בעיר אילת, ומאז ועד היום הוא מתגורר בעיר הנופש המיוחדת הזו. איציק הוא בלוגר מומחה בתחום התיירות בכלל והתיירות באילת בפרט.

מתכננים טיול לאיסלנד? כדאי שתקראו את זה קודם

אם אתם מתכננים בקרוב טיול מאורגן באיסלנד, כדאי שתתכוננו אליו בצורה הטובה ביותר שיכולה להיות. ראשית כל עליכם לדעת שבעלי האזרחות הישראלית הנוסעים לאיסלנד, אינם זקוקים לאשרת כניסה עד שלושה חודשים. שנית, חשוב מאוד לדעת שבאיסלנד אין נציגות ישראלית. השגרירות הישראלית באוסלו ממונה גם על איסלנד. מלבד זאת, הנה כמה דברים נוספים חשובים שכדאי לכם לדעת על איסלנד בטרם אתם יוצאים לחופשה או לטיול בה.

איך מגיעים לאיסלנד?

על מנת להגיע לאיסלנד כדאי לבחור בחברת תעופה איסלנדית מוזלת אשר מפעילה טיסות ישירות מנתב"ג לרייקוויאק. כמו כן, ניתן להגיע לאיסלנד בטיסות סדירות מערים אירופיות אחרות כגון: לונדון או קופנגהן. עליכם להחליט אם אתם מעוניינים בטיסה ישירה ולא תמיד נוחה או בטיסה עקיפה שיכולה להיות נוחה יותר.

לאיסלנד כדאי להגיע בעונת התיירות אשר מתחילה בתחילת יוני ומסתיימת בסוך אוגוסט. לאחר עונה זו, חלק מהמעונות, האכסניות ואתרי הקמפינג נסגרים. כמו כן, חלק מקווי האוטובוס מפסיקים לפעול. בחודש יוני ניתן להנות משמש זורחת עד חצות בצפון איסלנד.

 מידע כללי על איסלנד

המטבע המקומי הוא קרונה איסלנדית. כרטיסי אשראי מתקבלים כמעט בכל מקום. בשנים האחרונות איסלנד חווה משבר כלכלי חריף שהביא אותה על סף פשיטת רגל. המשבר הביא לירידה ברמת החיים הגבוהה של התושבים. מעבר לכך, הפרשי השעות בין איסלנד לבין שעון ישראל הם שלוש שעות.  באיסלנד אין רכבות אלא רק קוויי אוטובוס רבים אשר מגיעים אל מגוון רחב של אתרים באיסלנד. ניתן לבחור באוטובוס המציע שירותי טיול עבור תיירים באזורים שונים באיסלנד.

לינה, מסעדות אוכל ובילויים באיסלנד

המטבח האיסלנדי מבוסס בעיקר על פירות ים, בשר כבש ודגים טריים. מאכלים מקומיים נוספים הם בשר לוויתן ובשר כלב ים שניתן למצוא בצורות שונות. מלבד מאכלי המטבח המקומי ניתן למצוא מגוון מסעדות מהירות המציעות מזון מהיר כגון: מקדונלדס, פיצריות ועוד. מחירי הלינה באיסלנד נחשבים למחירים גבוהים מאוד. ניתן להוזיל את עלות הלינה במידה בוחרים ללון בחדר שלא כולל בו מקלחת ושרותים. כמו כן, ניתן לבחור לישון בהוסטל באיסלנד.

קראו על: טיול מאורגן לקוסטה ריקה ופנמה

Share this post