מה זה דיור מוגן?
איציק דוידוב

איציק דוידוב

איציק דוידוב הוא מדריך טיולים בהכשרתו שחי ונושם את עולם התיירות כבר מגיל קטן. איציק נכנס לתחומי התיירות לאחר שירותו הצבאי באחת מהמלונות בעיר אילת, ומאז ועד היום הוא מתגורר בעיר הנופש המיוחדת הזו. איציק הוא בלוגר מומחה בתחום התיירות בכלל והתיירות באילת בפרט.

מה זה דיור מוגן?

היום ניתן למצוא יותר ויותר קשישים שבוחרים לעבור לגור בדיור מוגן, על מנת לשפר את איכות החיים שלהם. אומנם נכון כי ישנם לא מעט קשישים שלא מוכנים לעזוב את הבית שלהם, ומעדיפים להמשיך לחיות לבד גם בגיל מאוחר, אך חשוב לדעת מה זה דיור מוגן? ולהכיר את כל היתרונות הרבים הכרוכים במעבר לדיור מוגן. כדאי לציין כי ישנו הבדל עצום בין מעבר לבית אבות לבין מעבר לדיור מוגן, היות וזוהי למעשה אופציית מגורים פופולארית ומומלצת במיוחד לבני הגיל השלישי. אין שום סיבה לחיות בצורה בודדה וערירית, כאשר ניתן ליהנות מאורח חיים תוסס ומלא חיים, בסביבה תומכת ומלאה בחברים חדשים. דיור מוגן מתאים לבני הגיל השלישי, אשר מסוגלים לתפקד בצורה עצמאית ומעוניינים לחיות במקום המציע שירותים שונים ופעילויות חברתיות מגוונות.

כל מה שחייבים לגעת לגבי דיור מוגן והיתרונות הטמונים בו

כאמור, אין מדובר כאן על מעבר לבית אבות אפרורי, אלא על פתרון דיור יוקרתי ומפנק. פתרון זה מתאים לכל קשיש שמעוניין ליהנות מהגיל השלישי שלו, לחיות חיים מלאים וליהנות ממגוון רחב של פעילויות חברתיות שונות. זהו מקום נפלא להכיר חברים, לתקשר עם אנשים חדשים וליהנות מהרצאות, סדנאות, חוגים ופעילויות שונות. רמת החיים בדיור המוגן משתווה לרמת חיים במלון 5 כוכבים, היות ולרוב מדובר על מבנים מפנקים ומושקעים, הכוללים לא פעם מדשאות ירוקות ורחבות, ליווי רפואי במידת הצורך, דירה המותאמת לגיל השלישי ושירותים שונים, כגון חדר כושר, חוגים שונים, ספרייה עשירה, חדר מחשבים, טיולים מאורגנים, אירועים שונים ועוד. חשוב לציין כי היום ניתן למצוא פתרונות מימון שונים, על מנת לאפשר לכל אחד להגיע לפתרון המגורים האיכותי הזה. למשל, ניתן להשתמש בפיקדון ובדמי אחזקה חודשיים, לשלם דמי כניסה ודמי אחזקה וכדומה. באופן עקרוני, ככל שהפיקדון יהיה גבוה יותר, כך התשלום החודשי יהיה נמוך יותר.

לסיכום, דיור מוגן (ראו דיור מוגן – רשימה מלאה ההורים שלי) מהווה פתרון מגורים מומלץ ופופולארי עבור בני הגיל השלישי. זוהי דרך נפלאה להעביר את השנים המאוחרות בצורה מהנה ומפתחת, היות וניתן ליהנות ממגוון רחב של חוגים, פעילויות גופניות שונות, הרצאות, טיולים ואירועים שונים.

Share this post